BACHUSIK UZetikus

Imię: UZetikus

Ulica: Licealna

Współrzędne geograficzne: 51.936557,15.50701

Fundator: Uniwersytet Zielonogórski

Autor: Robert Tomak

Najbliższy przyjaciel Belferusa Zenepusa doskonale odnalazł się w Zielonej Górze. Miejsce dla siebie znalazł tuż przy schodach Uniwersytetu Zielonogórskiego. W końcu UZetikus jest  Bachusikowym studentem, dlatego musi przebywać w środowisku akademickim. Schody do rektoratu wydają się być najlepszym do tego miejscem.

Dumny Bachusik energicznie wymachuje indeksem, chwaląc się kolejnymi stopniami. Jednak nigdy nikomu nie pokazał swoich ocen, dlatego niektóre Bachusiki żartują, że wcale nie został studentem. Dodatkowe zwątpienie może wzbudzać fakt, że UZetikus całymi dniami przebywa na zewnątrz budynku.

Na kolanach UZetikusa znajduje się laptop firmy „UZ”. Bachusik chce podążać z duchem czasu, aby nie odstawać zanadto od innych studentów. W końcu już bez tego, jest on pierwszym Bachusikowym studentem. Jak sam twierdzi, w dzisiejszych czasach jest korzystanie z nowoczesnej technologii znacznie wygodniejsze niż tradycyjna nauka. Książki mogą za to być wykorzystane w inny sposób, na przykład jako siedzenie.