BACHUSIK Syndromus Downus

Imię: Syndromus Downus

Ulica: Aleja Niepodległości

Współrzędne geograficzne: 51.942019, 15.509006

Fundator: Stowarzyszenie Syndrom

Autor: Artur Wochniak

Syndromus Downus to wyjątkowy Bachusik na mapie Zielonej Góry. Urodził się z jednym chromosomem więcej, przez co występuje u niego nieuleczalna choroba generyczna zwana zespołem Downa. Jednak nie przeszkadza ona Syndromusowi Downusowi w cieszeniu się z życia. Bachusik ten jest wyjątkowo pogodny i wszyscy jego bracia zgodnie podkreślają, że cieszą się, że mają takiego brata.

Bachusik przystanął sobie na rogu fontanny przy alei Niepodległości. Uważa, że jest to najbardziej urokliwe miejsce na terenie całego miasta. Tylko ta woda czasem za bardzo chlapie, co nie jest przyjemne szczególnie pod koniec lata. Na szczęście Syndromus Downus jest zawsze doskonale przygotowany. Ma parasolkę, która pozwala mu schronić loczki i winogrona przed chłodną wodą.

Bachusikowi bardzo zależy na tym, by ludzie przywykli do wszelkich inności. Marzy o dniu, w którym przechadzające się po mieście osoby nie będą na niego jedynie zerkać z zaciekawieniem, ale przystaną i porozmawiają z nim. W końcu jest zwyczajnym Bachusikiem.