BACHUSIK ŚPIOCH

Imię: Śpioch

Ulica: Stary Rynek

Współrzędne geograficzne: 51.938616,15.505297

Fundator: miasto Zielona Góra

Autor: Artur Wochniak

Śpioch to najbliższy przyjaciel Ciekawka. Jednak nie jest to zbyt rozmowny Bachusik. Całymi dniami smacznie śpi na znajdujących się pod szybą ruinach starego muru Ratusza. Czasami tylko otworzy oczy, aby spojrzeć, czy jego kolega nie wybrał się znów na jakąś przechadzkę. Jednak zaraz po tym ucina sobie drzemkę. Czasem tylko zazdrości Clubikusowi poduszki. Wtedy może spałoby mu się jeszcze lepiej.

Niektórzy mówią, że widzieli, jak Śpioch się przebudza i wybiera się na krótką przechadzkę po ruinach pod szybą. Sam Bachusik przyznaje, że jest to niezwykle urokliwa kraina, która przypomina mu widoki jak ze snów.

Jeszcze do niedawna Śpioch mógł patrzeć na podeszwy butów osób chodzących po szybie. Jednak od niedawna, z uwagi na bezpieczeństwo Bachusika, została ona otoczona łańcuchami. Z biegiem lat szkło zostało porysowane przez co może dojść do jego pęknięcia.

Śpiocha najlepiej podglądać nocą. Ruiny są wtedy oświetlone, dzięki czemu jest lepiej widoczny, a dodatkowo mamy pewność, że będzie wtedy spał na swoim miejscu.