BACHUSIK SOKOLNICUS

Imię: Sokolnicus

Ulica: Pod Filarami

Współrzędne geograficzne: 51.937521, 15.505218

Fundator: Myśliwi i miłośnicy nadodrzańskich borów i lasów

Autor: Andrzej Moskaluk

Sokolnicus jest jednym z członków myśliwskiej drużyny Bachusików. Również znalazł dla siebie miejsce na ulicy Pod Filarami. Bachusiki zgodnie twierdzą, że tam jest największe prawdopodobieństwo na spotkanie dzikiej zwierzyny. Niektórzy się zastanawiają, czy na filarach nie rozsiadło się za dużo Bachusików, w końcu co filar to inny myśliwy. Jednak Sokolnicus uważa, że polowanie w grupie jest znacznie przyjemniejsze, a i odrobina rywalizacji pozytywnie wpływa na efekty łowów.

Bachusika w polowaniu wspiera dumny sokół. Ponoć ptak ten pomaga mu dostrzec zwierzynę. Jednak na razie nie udało mu się nic upolować. Kto wie, może gdyby Bachusiki zgodnie z sugestią RODuśa przeniosły się w inne miejsce ich łowy okazałyby się skuteczniejsze?

Jednak Sokolnicus się nie poddaje. W drugiej ręce dzierży buteleczkę wina. Twierdzi, że sokołowi dużo lepiej się po nim lata. Tylko może właśnie dlatego ptak nie jest zbyt pomocny w trakcie polowania. Nikt nie chce komentować tego doniesienia, jednak z pewnością jest w nim jakaś prawda.

Bachusik znajduje się obok Bachusika Artemida.