BACHUSIK Skarboniusz

Imię: Skarboniusz

Ulica: Stary Rynek

Współrzędne geograficzne: 51.937989, 15.504819

Fundator: Bank BGŻ BNP Paribas

Autor: Artur Wochniak

Bachusik imieniem Skarboniusz należy do rodziny Bachusików ekonomistów i finansistów. Właśnie dlatego idealne miejsce znalazł dla siebie na Starym Rynku. Tam bowiem znajduje się siedziba Banku BGŻ BNP Paribas. Skarboniusz długo oszczędzał grosik do grosika, wrzucając wszystkie znalezione pieniążki do brzuszka świnki skarbonki i teraz planuje założyć lokatę.

Niestety świnka bardzo mu się opiera. Skarboniusz mocno ciągnie za linkę jednak bezskutecznie. Spodobało jej się uczucie pełnego brzuszka i nie chce oddać swojej zawartości. Co więcej, od innych świnek skarbonek słyszała, że żeby odzyskać zebrane pieniążki, Skarboniusz będzie musiał ją rozbić, a tego by nie przeżyła.

I tak niewielki Bachusik szarpie się ze swoją przyjaciółką już kolejne lata. Przekonuje ją, że zamiary ma jedynie czyste i na pewno nie będzie jej rozbijał. W końcu jest jego najlepszą przyjacółką. A poza tym, gdy ją już rozbije, to gdzie będzie wrzucał kolejne grosiki? Jednak świnka nie jest łatwowierna i woli dmuchać na zimne.