BACHUSIK SILVANUS

Imię: Silvanus

Ulica: Kazimierza Wielkiego

Współrzędne geograficzne: 51.944549, 15.512730

Fundator: Lasy Państwowe

Autor: Artur Wochniak

Silvanus to bardzo charakterystyczny Bachusik na mapie Zielonej Góry. Jest to Bachusik-faun, który wyskoczył z lasu i od razu znalazł idealne dla siebie miejsce nieopodal Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Tylko trzymana przez niego kiść winogron świadczy, że jeszcze do niedawna zamieszkiwał on okołozielonogórskie lasy, jednak ponieważ doskwierająca mu samotność kazała mu na stałe przeprowadzić się do miasta.

Kopytka i różki mogą się wydawać niepraktyczne w nowym miejscu zamieszkania, jednak były bardzo pomocne w dzikich, leśnych warunkach. A teraz czynią Silvanusa wyjątkowo nietypowym Bachusikiem. Choć Silvanus zapewnia, że jego kopytka doskonale nadają się do spacerowanie po kostce brukowej, to Brukus nie raz narzekał, że przysparzają mu one dodatkowej pracy. Jednak wrodzona uprzejmość Bachusików nie pozwala mu zwrócić uwagi Silvanusowi by uważał podczas wieczornych przechadzek.

Niektórzy mówią, że czasami Bachusik opuszcza swoje miejsce, by udać się do lasu na pogaduszki ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi, jednak musi wtedy bardzo uważać, żeby myśliwi z ulicy Pod Filarami nie dostrzegli zwierzyny.