BACHUSIK Rzepikus Rogalikus

Imię: Rzepikus Rogalikus

Ulica: Plac Pocztowy

Współrzędne geograficzne: 51.937126,15.50608

Fundator: Piekarnia Rzepka

Autor: Robert Tomak

Przy placu Pocztowym, nad drzwiami piekarni Rzepka miejsce dla siebie znalazł Bachusik imieniem Rzepikus Rogalikus. Jest to bardzo sympatyczny Bachusik, który każdego dnia dba o to, by obroty w piekarni zadowalały właścicieli. Oprócz zielonogórskiego wina, ma również wielką słabość do różnego rodzaju bułeczek, chlebków no i oczywiście przepysznych rogalików. Krążą pogłoski, że jest to najlepszy klient w całej okolicy. Już z samego rana zerka do piekarni, żeby sprawdzić, czy starczy wypieków, nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i dla niego.

Rzepikus Rogalikus musi w swoim życiu podejmować bardzo trudne decyzje. Czy powinien zjeść rogalika, czy może lepiej napić się wina. Jednak znacznie częściej wybiera przepysznego rogalika. Może właśnie dlatego nie ma tak dużego brzuszka i dalej może spokojnie siedzieć na futrynie.

Tylko klienci piekarni trochę się skarżą na Bachusika. Ponoć niekiedy, gdy zagląda do torby osób wychodzących z Piekarni Rzepika ogarnia go tak duża chęć na wypieki, że odrobina śliny ścieka wprost do pakunków, z których wydobywa się aromat świeżego pieczywa.