BACHUSIK POMAGUŚ

Imię: Pomaguś

Ulica: Aleja Niepodległości

Współrzędne geograficzne: 51.9412778,15.5075778

Fundator: Stowarzyszenie

Autor: Robert Tomak

W wąskiej alei Niepodległości pewnego dnia zagościł niewielki Bachusik imieniem Pomaguś. Jest to wyjątkowo pomocny Bachusik. Wysoko nad głową trzyma tarczę z napisem: Stowarzyszenie Warto jest pomagać”. Trzeba przyznać że jest to bardzo mądry zapis i szczególnie pasuje do Bachusików, które słyną ze swojej wielkiej chęci niesienia pomocy.

Pomaguś przystanął na murku okalającym fontannę. Jak sam zaznacza, jest to najlepsze miejsce do nawoływania ludzi do pomocy. Zarówno rodzeni mieszkańcy Zielonej Góry, jak i turyści bardzo lubią się tędy przechadzać. Więc gdzie indziej mógłby stanąć nasz mały Pomaguś.

Jedyne, na co narzeka Bachusik to to, że nie ma bardziej donośnego głosu. Może gdyby był w stanie głośniej nawoływać do pomocy, to jeszcze więcej osób zapragnęłoby wspierać Stowarzyszenie. Ale Pomaguś się nie poddaje, wie, że z pomocą innych Bachusików na pewno da sobie radę. Krążą pogłoski, że Pomaguś był na audiencji u Prezydenta miasta, żeby zorganizować paradę Bachusików, z której wszystkie środki mają być przekazane na wsparcie działań statutowych Stowarzyszenia.