BACHUSIK Polporek

Imię: Polporek

Ulica: Adama Mickiewicza

Współrzędne geograficzne: 51.939225, 15.505101

Fundator: Manufaktura zegarków Polpora

Autor: Artur Wochniak

Polporek to kolejny Bachusik zegarowy, jednak w przeciwieństwie do swojego brata Czasusia trudni się on wyjątkowym rzemieślnictwem. Polporek jest zegarmistrzem, w doskonałej pracy pomagają mu malutkie Bachusikowe ręce. Rozsiadł się wygodnie przy ulicy Adama Mickiewicza na niewielkim granitowym słupku u drzwi Manufaktury zegarków Polpora. Nie trudno zauważyć, że właśnie jej zawdzięcza swoje nietypowe imię.

Bachusik ten jest bardzo dumny ze swojej ciężkiej pracy. Właśnie dlatego na rękach nosi aż cztery zegarki – trzy na jednej ręce, jeden na drugiej. Twierdzi, że tylko w ten sposób może dokładnie pilnować czasu. Jednak pozostałe Bachusiki uważają, że to tylko przechwałki. W końcu jeden zegarek powinien w zupełności wystarczyć.

Jednak Polporek się z nimi nie zgadza. Jeden z zegarów przybił nawet do wieka beczki z winem, żeby móc na bieżąco sprawdzać czy to już właściwy moment, by nalać sobie kieliszeczek wina. A że zegar przy okazji jest dziełem Polpora, to tym bardziej zasługuje na honorowe miejsce.