BACHUSIK Partnerus Turistikus

Imię: Partnerus Turistikus

Ulica: Stary Rynek

Współrzędne geograficzne: 51.938057,15.505312

Fundator: projekt euroregionalny

Autor: Artur Wochniak

Na Starym Rynku, nieopodal Centrum Informacji Turystycznej przystanął sobie bachusik imieniem Partnerus Turistikus. Jest on zapalonym fotografem i turystą dlatego od razu spodobała mu się Zielona Góra. Co więcej, jego ogromną radość wzbudziło bliskie sąsiedztwo miasta partnerskiego Cottbus. Niektórzy zastanawiają się, czy Bachusik nie planuje przypadkiem wyemigrować, jednak Partnerus Turistikus uspokaja, że jako turysta chce jedynie podziwiać okoliczne widoki.

A ma do tego odpowiednie narzędzia. Aparat z dużym obiektywem pozwala mu robić doskonałe zdjęcia. Wszystko to ku ogromniej uciesze Skrybikusa Młodszego, który liczy na to, że fotografie nadadzą się do umieszczenia w kronice miasta.

Jednak patrząc na wystającą z plecaka butelkę wina można przypuszczać, że zrobione przez Partnerusa Turistikusa zdjęcia nie będą się cieszyły zbyt dobrą ostrością. W końcu nawet odrobina wina dla tak niewielkiego Bachusika może być kłopotliwa. Ale Partnerus Turistikus przekonuje, że na pewno przynajmniej jedno zdjęcie się nada.