BACHUSIK Obserwatikus Młodzieńczy

Imię: Obserwatikus Młodzieńczy

Ulica: Plac Bohaterów

Współrzędne geograficzne: 51.942759,15.509723

Fundator: Firma LUG

Autor: Małgorzata Bukowicz

Obserwatikus Młodzieńczy jak samo imię wskazuje, jest jednym z najmłodszych Bachusików. Swą rozmarzoną twarz kieruje do góry, bacznie obserwując chmury przemieszczające się po niebie. Czasami ponoć spogląda również tuż przed siebie, ponieważ na placu Bohaterów, na którym znalazł sobie miejsce, znajduje się urokliwa fontanna. Jest ona szczególnie fascynująca. Czasami strumienie wody są bardzo wysokie, czasami wzbijają się niewiele ponad ziemię, a zimą w ogóle ich nie ma. Bachusik całymi dniami stara się rozgryźć jej schemat.

Murek, na którym się rozsiadł jest doskonałym punktem obserwacyjnym. Spacerujący po placu przechodnie nie zasłaniają mu widoków, więc może swobodnie oddawać się marzeniom.

O młodym wieku Obserwatikusa Młodzieńczego świadczy również chudy brzuch. Bachusik dopiero niedawno odebrał dowód, dlatego brzuch mu jeszcze nie urósł od ilości wypitego wina. Jednak od tego czasu Bachusik lubi skosztować zielonogórskiego trunku. Choć niektórzy mówią, że jest on zbyt kwaśny, to Obserwatikus bardzo polubił ten napój.