BACHUSIK NIERUCHOMIX

Imię: Nieruchomix

Ulica: Kazimierza Wielkiego

Współrzędne geograficzne: 51.9431,15.509715

Fundator: biuro nieruchomości Krzysztofa Golke

Autor: Artur Wochniak

Wysoko, na ścianie siedziby biura nieruchomości Golke miejsce dla siebie znalazł Bachusik imieniem Nieruchomix. Bachus ten szczyci się doskonałą znajomością rynku nieruchomości w Zielonej Górze. Jednak osoby planujące kupić dom nie do końca mu wierzą i wolą udać się na spotkanie z agentami wewnątrz budynku. Nie trudno im się dziwić. W końcu Nieruchomix cały czas wygodnie zasiada w tym samym miejscu.

Bachusik w jednej ręce trzyma kieliszek, wypełniony po brzegi winem, a w drugiej dom. Zdaje się rozmyślać, na co wydać oszczędności. Jednak miłość do wina zwycięża, co można zauważyć patrząc na duży brzuszek Nieruchomixa. Poza tym, kto by został patronem wszystkich ludzi poszukujących wymarzonej nieruchomości, gdyby Bachusik opuścił swoje miejsce i zamieszkał w swojej chatce.

W ten oto sposób Nieruchomix rozkoszuje się winem, nie zaprzątając sobie głowy poszukiwaniem lokum. W końcu gdzie będzie mu tak wygodnie, jak na tej ścianie? I choć wydawać by się mogło, że Bachusik ten jest zarozumiały, w końcu patrzy na wszystkich z góry, to w rzeczywistości bardzo chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami. Tylko pracownicy Golke nie są z tego powodu zadowoleni. Ponoć już część klientów za namową Nieruchomixa zamiast domu, wolała kupić sobie beczkę zielonogórskiego wina.