BACHUSIK MZKus

Imię: MZKus

Ulica: Stary Rynek

Współrzędne geograficzne: 51.938175,15.504812

Fundator: Energo Invest Broker S.A.

Autor: Artur Wochniak

MZKus jest Bachusikiem komunikacyjnym. Jego imię, MZKus, wywodzi się od Miejskiego Zakładu Komunikacji, którego jest patronem. Bachus znalazł dla siebie idealne miejsce, tam, gdzie jeszcze do niedawna znajdował się jeden z najważniejszych zielonogórskich przystanków autobusowych. Miejsce to stanowiło prawdziwe serce miasta. Obecnie Deptak został wyłączony z ruchu samochodowego, by w całości służyć pieszym.

Autobus, którym kieruje MZKus ma bardzo ciekawą rejestrację, jej niecodzienny napis 1954-2014 miał za zadanie upamiętnić 60 lat Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Ponoć przez cały ten czas zdolny Bachusik nadzorował rozwój komunikacji zbiorowej w mieście.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że MZKus jest bardzo odpowiedzialnym kierowcą. Nie siada za kierownicę po winie. Dlatego, aby zachować najwyższe bezpieczeństwo rozsiadł się wygodnie na dachu swojego autobusu i pociąga za lejce. Wtedy może sobie w wolnym czasie pozwolić, na niewielki łyk doskonałego, zielonogórskiego wina.