BACHUSIK MAKUSYNUS CUDAKUS WSPANIAŁY

Imię:

Makusynus Cudakus Wspaniały

Ulica: Aleja Niepodległości

Współrzędne geograficzne: 51.944071,15.512536

Fundator: miasto Zielona Góra

Autor: Artur Wochniak

Na samym środku placu Maksynów swoje miejsce znalazł Maksynus Cudakus Wspaniały. Jest to wyjątkowy Bachusik. Jego głowę zdobi wianek, a w ręce unosi kieliszek na znak toastu. Szczególnie w upalne dni pozostałe Bachusiki bardzo zazdroszczą Maksynusowi Cudakusowi Wspaniałemu jego miejsca na mapie Zielonej Góry. Nic w tym dziwnego, w końcu Bachus ten rozsiadł się wygodnie na dorodnym łabędziu, po środku fontanny. Gdy promienie słońca prażą, Maksynusa chłodzą delikatnie rozbryzgujące się krople wody. Na szczęście zimą fontanna jest wyłączona, bo mogłoby to być bardzo mroźne miejsce.

Łabędź, na którym zasiada Masynus Cudakus Wspaniały szykuje się do odlotu, jednak Bachusik zapewnia, że nigdzie się nie wybierają, ptak musi tylko rozprostować skrzydła, co by od zimnej wody nie nabawić się reumatyzmu.

Imię Bachusika nawiązuje do słynnego szczepu harcerskiego Maksynów, jednak Bachusik zaznacza, że mimo, że również jest odważny, to harcerzem nie zostanie, a szkoda, ponieważ byłby wtedy pierwszym Bachusikiem-harcerzem.