BACHUSIK MAGIKUS ZAMIENNIKUS

Imię: Magikus Zamiennikus

Ulica: Aleja Niepodległości

Współrzędne geograficzne: 51.941528,15.507948

Fundator: Firma Gazstal

Autor: Artur Wochniak

Magikus Zamiennikus to zdecydowanie jeden z bardziej charakterystycznych Bachusików. Szczególną uwagę wzbudza jego ogromny brzuch, który przez Magikusa wykorzystywany jest jako podstawka na miseczkę. Bachus znalazł dla siebie miejsce w urokliwym skwerku przy alei Niepodległości, ponieważ ceni sobie spokój i naturę. Wtedy nic mu nie przeszkadza w tym, by rozkoszować się długo dojrzewającym winem, którego skrzętnie pilnuje.

Magikus Zamiennikus to bardzo praktyczny Bachusik. Beczkę, na której siedzi wyposażył w wygodny kranik, dzięki czemu nie musi opuszczać swojego miejsca, aby ugasić pragnienie, po zbyt dużej ilości wina. Jednak nie jest on zachłanny. Każdy, kogo w upalny dzień dopadnie pragnienie, może poczęstować się wodą, a co więcej, ponoć gdy w odpowiedni sposób pogłaszczemy Magikusa Zamiennikusa, wtedy zamiast wina, z kranika poleci wino.

Niestety nikt nie wie, jak należy pogłaskać Bachusika, a osoby, które rozgryzły tę zagadkę, nie chcą się podzielić tajemnicą. Pewnie obawiają się, że wtedy zabraknie dla nich zielonogórskiego wina.