BACHUSIK EXPERTUS

Imię: Expertus

Ulica: Jana Sobieskiego

Współrzędne geograficzne: 51.937808, 15.503870

Fundator: ADB

Autor: Artur Wochniak

Na ulicy Sobieskiego, nieopodal JazzKina niczym prawdziwy superbohater dumnie pręży się Bachusik imieniem Expertus. Jak samo imię wskazuje, Bachus ten jest ekspertem. Specjalizuje się we wszystkim, jednak największym zainteresowaniem darzy nowoczesną technologię. Nic w tym dziwnego. W końcu został on mianowany honorowym pracownikiem firmy ADB, która jest zielonogórskim pionierem informatycznym.

Expertus chętnie służy wsparciem pozostałym Bachusikom, przez co ma wiecznie ręce pełne roboty. Tu musi naprawić laptop Uzetikusa, tam sprawdzić komputer Informatikusa, jednak nie osiada na laurach i stara się wyznaczać sobie coraz wyższe cele. Największe zainteresowanie wzbudza w nim Internet rzeczy. Ponoć często pyta przechodniów, czy wiedzą oni o co w tym chodzi i chętnie udziela wyczerpujących odpowiedzi.

Choć na co dzień Expertus jest mocno zapracowany, to stara się znaleźć czas również na chwilę zabawy. Informatyka niewątpliwie jest jego pasją, ale wie, że nie samą pracą prawdziwy Bachusik żyje.