BACHUSIK DEGUSTIKUS

Imię: Degustikus

Ulica: Pod Topolami

Współrzędne geograficzne: 51.941399,15.50705

Fundator: Restauracja Ramzes

Autor: Artur Wochniak

Degustikus rozsiadł się wygodnie, z dużą beczka wina, na ławce przy ulicy Pod Topolami. Od kiedy znalazł swoje miejsce z rozkoszą pije wino. Jednak Degustikus jest kulturalny i trunek ten pije wyłącznie przez słomkę. Niektórzy uważają, że jak się ładnie poprosi, to Bachusik pozwoli skosztować wina, pożyczając nawet swoją słomkę. Jednak tylko na chwilę i tylko dla osób pełnoletnich.

Jak przystało na kulturalnego Bachusika, Degustikus chętnie zaprasza przechodniów, by przysiedli się do niego, aby odpocząć lub po prostu miło spędzić czas. Bardzo lubi, gdy towarzyszą mu ludzie, bo zawsze może się dowiedzieć czegoś ciekawego, a nie każdy Bachusik ma taką możliwość.

Nieopodal, po drugiej stronie ulicy Degustikus ma restaurację Ramzes, do której ponoć czasami wpada, aby zjeść frytki lub pizzę. Restauratorzy uważają, że wizyta Degustikusa w lokalu zwiastuje nadchodzące szczęście. Należy jednak przy tym pamiętać, aby nie żałować mu wina i innych specjałów, ponieważ może to przynieść dla restauracji pecha.