BACHUSIK CIEPŁOLUBIKUS

Imię: Ciepłolubikus

Ulica: Plac Powstańców Wielkopolskich

Współrzędne geograficzne: 51.939863,15.504707

Fundator: Elektrociepłownia Zielona Góra

Autor: Artur Wochniak

W samym centrum Zielonej Góry, na Placu Powstańców Wielkopolskich swoje miejsce znalazł Ciepłolubikus. Miejsce to jest idealne, ponieważ z pobliskiej Filharmonii Zielonogórskiej im. T. Barida dochodzą relaksujące dźwięki najlepszej muzyki. Niemal każdego dnia Ciepłolubikus może podziwiać wyjątkowe melodie, grane na żywo, które sprawiają, że pracowite dni mijają znacznie szybciej..

Ciepłolubikus całymi dniami stara się rozpalić ogień. Jest to niezwykle ważne zadanie, zważywszy na to, że pogoda w Zielonej Górze bywa niepewna. Jednak na czas, do kiedy Ciepłolubikusowi nie uda się rozpalić ognia, może on się z powodzeniem rozgrzewać zielonogórskim winem, które zawsze ma przy boku. W końcu wiadomo, że trunek ten najlepiej rozgrzewa nawet w mroźne, zimowe noce.

Ciepłolubikus bardzo lubi swoją pracę. Choć jeszcze nikt nie zauważył, aby udało mu się rozpalić ogień, to Bachus się nie poddaje. Mozolnie pracuje, by w końcu móc rozgrzać całe miasto. Jednak do tego czasu mieszkańcom, turystom i Bachusikom pozostaje tylko zielonogórskie wino.