BACHUSIK

Canishuberticus

Imię: Canishuberticus

Ulica: Pod Filarami

Współrzędne geograficzne: 51.937773, 15.505208

Fundator: Myśliwi, Wojciech Sroka, firma Ziton

Autor: Andrzej Moskaluk

Przy ulicy Pod Filarami nie mogło zabraknąć dostojnego Canishuberticusa. Bachusik ten ma wyjątkowo zgrabną sylwetkę, która nie podobna jest do sylwetki prawdziwego Bachusika. Prawdopodobnie dlatego, że całymi dniami maszeruje ze swym psem myśliwskim, w poszukiwaniu zwierzyny. Również wyróżniający jest jego idealnie utrzymany zarost. Czyżby Canishuberticus stroił się tak dla Artemidy?

Filar, na którym zasiada Canishuberticus oplata bluszcz, w którym może kryć się jakaś mysz. Wtedy bachusik musi mocno trzymać swojego psa, by nie zaatakował stworzonka. W końcu myśliwi nie polują na myszy. Jego zadaniem jest wypatrzeć dzika albo przynajmniej sarnę. Dziczyzna najlepiej pasuje do zielonogórskiego wina. Niestety w centrum miasta nie jest zbyt popularna.

Czasami, gdy nikt nie patrzy Canishuberticus spuszcza swojego psa z długiej smyczy, aby mógł choć przez chwilę rozprostować swoje łapy. Wtedy bachusik chętnie sięga po kieliszeczek wina, który ma schowany głęboko w kieszeni. W końcu myśliwy nie może się rozpraszać.