BACHUSIK BELFERUS ZENEPUS

Imię: Belferus Zenepus

Ulica: Generała Władysława Sikorskiego

Współrzędne geograficzne: 51.935501, 15.505721

Fundator: Związek Nauczycielstwa Polskiego

Autor: Artur Wochniak

W Zielonej Górze jest tylko jeden Bachusik-belfer. To Belferus Zenepus, który w mieście pojawił się na pamiątkę 110 lat istnienia Związku Nauczycielstwa Polskiego. Swym wskaźnikiem zwraca uwagę na zdobną tablicę pamiątkową. Choć Bachusik ten wzbudził zainteresowanie wśród swoich braci, to żaden nie jest skory do nauki. Może z wyjątkiem Aldemedusa, który jako medyk wciąż chce nabywać nowych umiejętności.

Belferus Zeneptus jednak się tym nie przejmuje. Z uśmiechem nawołuje do nauki, wierząc w to, że jest to jedyna droga do sukcesu. Skrycie marzy o tym, by któregoś dnia w szkolnych ławkach zasiadły wszystkie zielonogórskie Bachusiki. Jednak czy to marzenie ma szansę się spełnić? Tego nie wiemy. Może warto by poprosić o pomoc studenta UZetikusa?

Tym czasem rozpiera go duma, że może stanowić tak ważny symbol na mapie Zielonej Góry. Wszak upamiętnienie 110 lat nauczycielskiego doświadczenia stanowi doskonały początek dla kariery. A współbracia z pewnością wkrótce przekonają się, że nauka nie jest wcale taka straszna.