BACHUSIK ALDEMEDUS

Imię: Aldemedus

Ulica: Aleja Niepodległości

Współrzędne geograficzne: 51.939997,15.506754

Fundator: Aldemed

Autor: Artur Wochniak

Aldemedus rozsiadł się w jednym z najlepiej widocznych miejsc na Deptaku – kiedy ktoś przechodzi koło rzeźby Bachusa, po prostu nie może nie zauważyć bachusika! Ale to dobrze – w końcu Aldemedus jest lekarzem. „Zapraszam na konsultacje o każdej porze dnia i nocy. Warunki mamy dogodne” – mówi bachusik, wskazując na dyskretną lampę.

Nietrudno się domyślić, jaka jest profesja Aldmemedusa – trzyma stetoskop, którym osłuchuje beczkę z winem. Niektórzy sugerują, że może brak jej piątej klepki, na co jednak oburzony bachusik odpowiada: „Beczka jest jak najzupełniej zdrowa. Czegoś tak cennego jak zielonogórskie wino nie można przechowywać w byle czym! Słucham jak fermentuje. Piękny dźwięk…”. Czasem, kiedy przyłoży się ucho do beczki, faktycznie słychać lekkie bulgotanie.

„Dojrzewanie to trudny czas” – twierdzi bachusik lekarz – „Oczywiście mówię tu o winie. Trzeba się nim opiekować, pilnować, żeby nikt nie zakłócił tego skomplikowanego procesu. Ale efekt końcowy wynagradza wysiłek” – twierdzi Aldemedus. Pozostaje tylko wierzyć jego lekarskiemu doświadczeniu