BACHUSIK ZŁOTOROGUS

Imię: Złotorogus

Ulica: Pod Filarami

Współrzędne geograficzne: 51.937517, 15.505216

Fundator: Myśliwi i pracownicy salonu myśliwskiego

Autor: Andrzej Moskaluk

Złotorogus jest kolejnym myśliwskim Bachusikiem. Prosto z okolicznej kniei wyskoczył, aby dołączyć do swoich braci i siostry, znajdując również dla siebie miejsce na ulicy Pod Filarami. Jednak Złotorogus zadecydował, że nie będzie zasiadał na filarze, wtedy rzeczywiście mogłoby tam się zrobić zbyt gęsto. Znalazł dla siebie jednak miejsce na rogu budynku, ponieważ jak zaznacza, właśnie stamtąd muzyka najlepiej się niesie.

W przeciwieństwie do pozostałych myśliwych, Złotorogus w swej dłoni nie ma żadnych myśliwskich gadżetów. Dba on o oprawę muzyczną. Właśnie dlatego jako nowe miejsce zamieszkania postanowił wybrać Deptak. Jest tu zdecydowanie najlepsza akustyka. W lesie gęste drzewa zaburzały akustykę, przez co dźwięki nie rozchodziły się jak należy.

Wiele osób, zwraca uwagę na nietypowy wygląd Bachusika. Kopytka bardziej zbliżają go do fauna, niż zwykłego Bachusika. Jednak Złotorogus zapewnia, że jest to wynik jego towarzystwa, w końcu, kto z kim przystaje, takim się staje, a fauny bardzo lubią dobrą muzykę.

Bachusik ten znajduję się obok Bachusika Sokolnicusa oraz Artemidy.